Naturalne kosmetyki od iossi

Pielęgnacja z wykorzystaniem naturalnych składników jest tym, czego potrzebuje każda skóra. To właśnie naturalne składniki: olejki, ekstrakty, witaminy są tym, czego potrzebuje skóra na co dzień. Warto więc do swojej codziennej pielęgnacji włączyć jak najwięcej produktów pochodzenia naturalnego, które przełożą się na piękniejszy, młodszy wygląd skóry. Marka iossi jest producentem kosmetyków, który zebrał już spore doświadczenie w tworzeniu kosmetyków w pełni naturalnych, które sprawdzą się dla każdego rodzaju cery. Marka Iossi jest dostępna np. w sklepie Bee.

Iossi- kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne są dobre dla cery, jednak dlaczego? Kosmetyki inne niż naturalne zawierają parabeny, konserwanty, a także barwniki, które sprawiają, że cera może cierpieć. Sztuczne składniki mogą zapychać skórę, przyczyniając się do tego, że powstanie na niej wiele niekorzystnych zmian. Do takich zmian można zaliczyć pojawienie się zaczerwienienia skóry, a także trądziku, który wcześniej nie miał miejsca. Jeżeli wystąpi taka reakcja na kosmetyk, to jest to znak, że trzeba z niego zrezygnować, bo nie jest korzystny dla skóry. Co jeszcze warto wiedzieć?

Natura w służbie skórze

Naturalne kosmetyki nie zawierają substancji zapachowych, co nie oznacza, że nie pachną one pięknie. Ich zapach pochodzi z tego, że zawierają olejki czy też ekstrakty roślinne. Nie rzadko kosmetyki zawierają aloes, który także nadaje piękny zapach. W składzie kosmetyków można znaleźć także witaminy. Jakie mają one działanie? Witaminy mogą być różne. W zależności od tego, o jakiej mowa może ona mieć różne działanie. Na przykład w przypadku witaminy E można mówić o odmłodzeniu skóry. Można ją znaleźć w wielu kosmetykach, także kremach pod oczy. To właśnie tam można docenić jej działanie polegające na wygładzeniu zmarszczek. Jeżeli zaś chodzi o witaminę C, to jest ona odpowiedzialna za wyrównywanie kolorytu skóry. Można stosować ją na twarz, ale też na szyję czy dekolt. Działanie tej witaminy mogą docenić zwłaszcza osoby w nieco starszym wieku, około 40 lat.